Yeni Trend Dövme Modası

Yeni Trend Dövme Modası

YENİ BİR DÖVME MODASI; BEYAZ DÖVME

Her yıl sürekli moda haline gelen dövmeler, gerçekte bir moda akımı değildir. Bir dövmeyi hayatınız boyunca taşıyacağınızı unutmamalısınız. Uyarımızı yaptıktan sonra etrafta duyduğunuz şekillere veya yazılara aldırış etmemelisiniz. “sizin istediğiniz” bir şekil, bir imza, bir ad olabilir. Zaman zaman moda olan figürleri dövmelere yansıtmak çok sağlıksız.

 

Son dönemde el yazıları, kabartmalar ve renkli dövmeler derken beyaz dövmelere rağbette büyük bir arttış oldu. Peki siyah veya renkli dövmenin yanı sıra beyaz renkle yapılan dövme ne kadar kalıcı olabiliyor? Beyaz dövmeler nasıl yapılıyor?

 

Az kabarıkmış gibi görünen ve ilk bakıldığında göze güzel gelen beyaz dövmelerde daha sonra solma meydana gelebiliyor.

 

Son dönemlerde moda olan Beyaz dövmeler malesef ilk yapıldığı gibi durmuyor. Zamana yenik düşüyor. Bazı fotoğraflarda çok iyi ve net dursa da beyaz renk pigmendi nedeniyle cildiniz iyileştiği zaman dövme canlılığını kaybediyor.. Çünkü beyaz renk ile yapılan dövme şekilleri, yaranın yani dövmenin iyileşmesinden sonra derinin 4 kat altına inmesinden dolayı renk cazibesini kaybediyor. Görünüm beyaz renkten öte cilt renginizin bir ton açığı gibi görünmeye başlıyor. Tabi bu görüntü ten renginiz ve teninize göre farklılıklar gösterir. Beyaz dövmelerin ilk yapıldığı zaman ki gibi durmaso çok zordur. Beyaz boya genel olarak iyileştikten sonra solmaya yüz tutar. Eskisi kadar canlı duramaz. Bu nedenle renklş veya beyaz dövmelerden kaçınılmalı ve koyu renkle dövmeler yapılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Boyundan Aşağı Çizgi Modası başlıklı makalemizde Çzgili Yırtmaçlı etek modelleri, yeni trend etek modelleri ve yırtmaçlı etek 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz