Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maskeler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maskeler

 

Her kadın pürüzsüz ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak ister. Bu kadınların en doğal ve tabii hakkıdır. Ama pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapılmalıdır? Pürüzsüz bir cilt için en fçok krem ve maske kullanılıyor. Biz size bu yöntemlerden maske yöntemini anlatacağız . Çeşitli ciltlere uygun birkaç maske yöntemin anlatacağız.

Bütün ciltlere uygun cilt maskesi ile başlayalım. Cildinizdeki yorgunluk belirden ifadeleri yok etmek, parlak ve canlı bir görünüşe sahip olmak için; büyük bir patatesin suyunu, bir çay kaşığı ılık sütü, bir çay kaşığı kaymağı ve bir çay kaşığı balı karıştırıp cildinize sürün. Yaklaşık yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Cildinizdeki büyük farklılığı hemen fark edeceksiniz. Bu maskeyi kullanan kadınlar bu maskeye sihirli değnek diyor.

Eğer cildiniz yağlı ise bu maskeyi kullanabilirsiniz. Yağlı bir cildiniz var ise; aynı miktarda un, bal ve kaymağı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bir kaç gün süresince yüzünüze uygulayın. Cildinizin bozulan yağ dengesini bu karışım ile sağlamış olursunuz.

Eğer Kuru bir cilde sahipseniz ; aynı miktarda kaymak ve salatalık suyunu karıştırıp cildinize uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra temizleyin. Cildinizin kuruluğu gidirilene kadar 3 – 4 günde bir uygulayın. Eğer 1 ay içinde bir gelişme sağlanmazsa bu maskeyi kullanmayı bırakın..

Bir önceki yazımız olan Günün Zamanına Göre Parfüm Kullanma başlıklı makalemizde parfüm kullanımı, parfüm nasıl sıkılır ve parfüm ve aşk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz