Fal Nasıl Bakılır?

Fal Nasıl Bakılır?

Fal, bazı yöntem ve araçlarla gelecekten haber verme işidir. Fal ve falcılık her zaman için popülerliğini korumuş bir konudur. Geleceği merak eden insanoğlu, fal işine başvurmuştur. Peki fal çeşitleri nelerdir ve fal nasıl bakılır?

Kahve Falı: En popüler fal türüdür. Bir fincanda içile Türk Kahvesi’nin telvesine bakarak anlam vermeye dayanır. Eğer fal bakılan kişi bir dilek dilemişse ve telve koyu renkse o dilek olmayacak demektir. Kahve fincanının üst kısımları gelecekten haber verir. Kahve fincanının orta kısımları şu zamanı, en alt kısmı ise geçmişi temsil eder. Kahve falı için konsantrasyon kesinlikle şarttır. Bu yüzden çok iyi konstre olup şekilleri anlamlarına göre yorumlamanız gerekir. Falda çıkan insanlar dedikoduyu, hayvanlar(çeşitlerine göre bir çok yorum vardır. Köpek düşmanı, kuş haberi temsil eder), bitkiler zamanı, eşyalar da maddi şeyleri temsil eder.

Tarot Falı: Tarot yüzyıllarda beri süregelen kart usulü bir faldır. Tarotta çeşitli kartlar vardır ve bu kartlara göre yorum yapmanız gerekir. Her kartın anlamı farklı olduğu için, peşpeşe gelen kartları yorumlamak da size kalmış durumdadır.

El Falı: El falı sol ele bakılarak gelecekten haber verme işidir. Eldeki her çizgi farklı bir şeyi temsil eder. Ortadaki uzun çizgi ömür çizgisidir. Ömrü temsil eder. Üstteki kısa çizgi ise mal-mülkü temsil eder.

 

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcu 22 Haziran - 22 Temmuz Yorum başlıklı makalemizde Burç yorumları ve yengeç burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz